Оборотът на „Българска фондова борса“ АД достигна 3,7 млн. лв. в сряда. Борсовият индекс SOFIX отстъпи с 0,35% до 607,46 пункта, като остава в коридор вече 10 месеца.
Оборотът на Основен пазар беше за 3,07 млн. лв., на MTF BSE International за 505 хил. лв. и на BEAM за 150 хил. лв. (основно права за участие в увеличението на капитала на „Биодит“ АД за 118 хил. лв.).
Най-голям беше оборотът с акции на „Софарма“ АД за 2,12 млн. лв., следван от „Градус“ АД за 274 хил. лв., „Софарма Трейдинг“ Ад за 175 хил. лв., „Индустриален холдинг България“ АД за 142 хил. лв., „Българска фондова борса“ АД 117 хил. лв. и други.
Най-голям брой сделки имаше при „Българска фондова борса“ АД със 78 броя, „Софарма Трейдинг“ АД с 44 броя, „Адванс Терафонд“ АДСИЦ с 16 броя, „Химимпорт“ АД и „Биодит“ АД с по 14 броя и други с по-малко.
С най-силен ръст в цената на акциите сред компаниите в SOFIX се откроиха „Софарма Трейдинг“ АД (6,87% повишение до 5,6 лв.), „Монбат“ АД (2,23% до 5,05 лв.) и „Алтерко“ АД (2,17% до 18,8 лв.).
С най-силни спадове се отчетоха книжата на „ЦКБ“ АД с 5,88% до 1,6 лв., на „Индустриален холдинг България“ АД с 5% до 1,9 лв. и на „Първа инвестиционна банка“ АД с 1,52% до 1,94 лв.
Материалът е с информационен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа!


CNN: Хакери от Русия са проникнали в ядрените разработки на САЩ и НАТО
Нов анализ на ССБ: Какво се случва с цените на зърното и горивата?
"Картонения Майдан" в Украйна принуди Зеленски да отмени уволнението на популярен министър
Психиатър предупреди: Жегите могат да доведат до халюцинации и тежка тревожност
Над 240 души дариха кръв за седмица във Варна, нужни са дарители с групи 0+ и AB+
Митата на Тръмп няма да изчезнат, колкото и да са непопулярни
Блокадата на хутите вече отблъсква и китайски танкери от саудитския петрол
Световното завърши със слава за футбола и много пари за ФИФА
Престъпните мрежи в Югоизточна Азия поемат по корпоративния път
Стейбълкойните са грешното оръжие в борбата за надмощие между САЩ и Китай
Любимите коли на Ърнест Хемингуей
Porsche и Mini отново са марките с най-доволни клиенти
Тази къща на колела струва 2,2 млн евро и има гараж за класически автомобил
VW ще продава китайските си модели в Европа
Защо бързото каране всъщност не ви пести време?
Класация на Острова: Слънчев бряг е вторият най-бюджетен курорт за семейства
Наказаха Никола Цолов с пет места след катастрофата в Унгария
Пулев за властова врътка: Бившите дали 180 млн. лв. на ВМЗ-Сопот и после си ги взели
Дипломатът Ангел Орбецов: Нотата от Иран не е заплаха, но е сериозно предупреждение
Италия поиска отстранения в Украйна Федеров за съветник